Борбата на Турција против Ковид-19: Починаа 228 лица, регистрирани се 25.861 нов позитивен случај

Во Турција во изминатите 24 часа од Ковид-19 починаа 228 лицa, направени се 341.221 тестирање од кои се регистрирани 25.861 нов позитивен случај

1710664
Борбата на Турција против Ковид-19: Починаа 228 лица, регистрирани се 25.861 нов позитивен случај

Во борбата на Турција против новиот тип коронавирус (Ковид-19) во изминатите 24 часа почина 228 лицa.

Во изминатото деноноќие се направени 341.221 тестирање од кои се регистрирани 25.861 нов позитивен случај.

Бројот на оздравени од Ковид-19 во изминатите 24 часа е 24.875 лица.

Вкупниот број на администрирани дози вакцини во Турција со првата, врората и третата доза вакцина заклучно со денеска 26 септември, недела во 21:25 часот по турско време, се зголеми на 107 милиони 850 илјади 664.

 Слични вести