Борбата на Турција против Ковид-19: Починаа 221 лице, регистрирани се 27.197 нови позитивни случаи

Во Турција во изминатите 24 часа од Ковид-19 починаа 221 лице, направени се 351.655 тестирања од кои се регистрирани 27.197 нови позитивни случаи

1710301
Борбата на Турција против Ковид-19: Починаа 221 лице, регистрирани се 27.197 нови позитивни случаи

Во борбата на Турција против новиот тип коронавирус (Ковид-19) во изминатите 24 часа почина 221 лице.

Во изминатото деноноќие се направени 355.226 тестирања од кои се регистрирани 27.197 нови позитивни случаи.

Бројот на оздравени од Ковид-19 во изминатите 24 часа е 20.458 лица.

Вкупниот број на администрирани дози вакцини во Турција со првата, врората и третата доза вакцина заклучно со денеска 25 септември, сабота во 08:30 часот по турско време, се зголеми на 107 милиони 380 илјади 295.

 

 Слични вести