Борбата на Турција против Ковид-19: Починаа 260 лица, регистрирани се 29.338 нови позитивни случаи

Во Турција во изминатите 24 часа од Ковид-19 починаа260 лица, направени се 354.854 тестирања од кои се регистрирани 29.338 нови позитивни случаи

1708827
Борбата на Турција против Ковид-19: Починаа 260 лица, регистрирани се 29.338 нови позитивни случаи

Во борбата на Турција против новиот тип коронавирус (Ковид-19) во изминатите 24 часа почина 260 лица.

Во изминатото деноноќие се направени 354.854 тестирања од кои се регистрирани 29.338 нови позитивни случаи.

Бројот на оздравени од Ковид-19 во изминатите 24 часа е 23.361 лице.

Вкупниот број на администрирани дози вакцини во Турција со првата, врората и третата доза вакцина заклучно со денеска 21 септември, вторник во 22:25 часот по турско време, се зголеми на 106 милиони 103 илјади 391.

 

 Слични вести