Претседателот Ердоган и го честита Денот на независноста на Северна Македонија

Претседателот Ердоган на својот профил Твитер напиша: „Ја честитам годишнината од Денот на независноста на Република Северна Македонија, со која имаме историски братски односи. Посакувам мир и просперитет за луѓето во Северна Македонија.“

1704806
Претседателот Ердоган и го честита Денот на независноста на Северна Македонија
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kuzey Makedonya Bağımsızlık Günü TebrikI.jpeg

Претседателот Реџеп Тајјип Еродган и го честита на Република Северна Македонија 8 септември - Денот на независноста.

Претседателот Ердоган на својот профил на социјалната мрежа Твитер напиша: „Ја честитам годишнината од Денот на независноста на Република Северна Македонија, со која имаме историски братски односи. Посакувам спокојство и просперитет за луѓето во Северна Македонија.“Слични вести