Претседателот Ердоган оствари телефонски разговор со претседателот на Литванија Гитанас Науседа

На разговорот беа разменети  мислења за односите меѓу Турција и Литванија и регионални прашања.

1690497
Претседателот Ердоган оствари телефонски разговор со претседателот на Литванија Гитанас Науседа

 

Претседателот Реџеп Таип Ердоган оствари телефонски разговор со претседателот на Литванија Гитанас Науседа.

Според соопштението објавено од Дирекцијата за комуникации при Претседателството, за време на разговорот биле разменети  мислења за односите меѓу Турција и Литванија и регионални прашања.

Претседателот Ердоган му се заблагодари на литванскиот претседател Науседа, која ги изрази своите желби за што поскоро закрепнување“ поради шумските пожари и поплави и за неговата солидарност.Слични вести