Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу отпатува во посета на Франција

Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу на својот профил на социјалната мрежа Твитер го напиша следното: „Се наоѓаме во Париз за разгледување на нашите билатерални односи, нашата соработка со Европската унија (ЕУ) и регионални прашања“

1652693
Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу отпатува во посета на Франција

Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу на покана на неговиот француски колега, министерот за надворешни работи Жан-Ив Ле Дријан денеска отпатува во посета на Франција.

За време на дводневната посета на Париз, Чавушоглу ќе се состане со неговиот колега Ле Дријан.

Министерот Чавушоглу во врска со посетата на својот профил на социјалната мрежа Твитер го напиша следното: „Се наоѓаме во Париз за разгледување на нашите билатерални односи, нашата соработка со Европската унија (ЕУ) и регионални прашања.“Слични вести