Претседателот Ердоган објави порака со честитки по повод Рамазан бајрам

Од Господ посакувам да ни даде здравје, благосостојба и мир за следните празници

1638699
Претседателот Ердоган објави порака со честитки по повод Рамазан бајрам

 

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган објави порака со честитки по повод Рамазан Бајрам со која им честиташе празникот на сите припадници на исламскиот свет.

Ердоган, во својата порака објавена на профилот на Телеграм истакна:

„Драг мој брат, нека ни е благословен празникот Курбан Бајрам. Искрено ви го честитам празникот вам и на вашите семејства. Од Господ посакувам да ни даде здравје, благосостојба и мир за следните празници“.Слични вести