Палестинскиот министер за надворешни работи Ријад Малики во посета на Турција

Палестинскиот министер за надворешни работи Ријад Малики допатува во Анкара на средба со министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу

1636173
Палестинскиот министер за надворешни работи Ријад Малики во посета на Турција

Палестинскиот министер за надворешни работи Ријад Малики денеска допатува во посета на Турција.

Малики, во рамките на своите контакти во главниот град Анкара ќе се состане со министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу.

На разговорите, ќе бидат детално разгледани порастот на акциите на насилство на Израел во регионот и изборите во Палестина.

Двајцата министри за надворешни работи Мевлут Чавушоглу и Ријад Малики по средбата лице в лице ќе остварат и заедничка прес-конференција.Слични вести