Чавушоглу го прими рускиот амбасадор Јерхов

Чавушоглу рече дека на средбата разговарале за билатерални односи, соработка во областа на регионалните прашања и туризмот

1624231
Чавушоглу го прими рускиот амбасадор Јерхов

Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу го прими амбасадорот на Русија во Анкара Алексеј Јерхов.

Чавушоглу, во порака што ја сподели на неговиот профил на Твитер истакна дека одржа средба со Јерхов.

Наведувајќи дека на средбата разговарале за билатерални односи, Чавушоглу исто така истакна дека размениле мислења за соработка во областа на регионалните прашања и туризмот.Слични вести