Ибрахим Калин го осуди израелскиот воздушен напад врз Газа

Портпаролот на претседателскиот кабинет Ибрахим Калин на својот профил на социјалната мрежа Твитер напиша: „Жестоко го осудуваме воздушниот напад што го реализира Израел врз Газа во светиот месец Рамазан“

1622801
Ибрахим Калин го осуди израелскиот воздушен напад врз Газа

Портпаролот на претседателскиот кабинет Ибрахим Калин го осуди израелскиот воздушен напад врз Газа. 

Калин на својот профил на социјалната мрежа Твитер напиша: „Жестоко го осудуваме воздушниот напад што го реализира Израел врз Газа во светиот месец Рамазан. Уште еднаш потврдуваме дека како Република Турција сме покрај палестинскиот народ против израелскиот зулум, ја повикуваме израелската управа веднаш да стави крај на овие напади.“Слични вести