Претседателот Ердоган приреди свечена вечера во чест на украинскиот претседател Зеленски

Претседателот Ердоган и неговата сопруга Емине Ердоган синоќа во дворецот Хубер во Истанбул приредија свечена вечера во чест на украинскиот претседател Володимир Зеленски и неговата сопруга Олена Зеленска

1618818
Претседателот Ердоган приреди свечена вечера во чест на украинскиот претседател Зеленски

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган синоќа приреди свечена вечера во чест на украинскиот претседател Володимир Зеленски кој по повод 9. состанок на Стратешкиот совет за соработка на високо ниво помеѓу Турција и Украина допатува во Истанбул.

На вечерата присуствуваа претседателот Реџеп Тајјип Ердоган и неговата сопруга Емине Ердоган и украинскиот претседател Володимир Зеленски и неговата сопруга Олена Зеленска. 

Г-ѓа Емине Ердоган во споделената објава на својот профил на социјалната мрежа Твитер напиша: "На вечерата во дворецот Хубер остваривме пријатен разговор со украинскиот претседател Володимир Зеленски и неговата ценета сопруга Олена Зеленска."

Во објавата е споделена и сликана заедничка фотографија на претседателот Реџеп Тајјип Ердоган и неговата сопруга Емине Ердоган со украинскиот претседател Володимир Зеленски и неговата сопруга Олена Зеленска.

 Слични вести