Претседателот Ердоган ја прими турската женска одбојкарска репрезентација

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган ги прими претставниците на раководството на Одбојкарската федерација на Турција и одбојкарките на женската одбојкарска репрезентација

1618535
Претседателот Ердоган ја прими турската женска одбојкарска репрезентација
Cumhurbaşkanı Erdoğan Voleybol Federasyonu Yönetici Oyuncuları Kabul..jpg

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган вчера ги прими во Истанбул претставниците на раководството на Одбојкарската федерација на Турција и одбојкарките на женската одбојкарска репрезентација.

На приемот, светски познатите турски одбојкарки Наз Ајдемир Акјол и Еда Ердем Дундар му се заблагодарија на претседателот Ердоган за поддршката на одбојката.

Претседателот Ердоган им врачи подароци на претставниците на раководството на Одбојкарската федерација на Турција и на одбојкарките на женската одбојкарска репрезентација.

Во меѓувреме, беше соопштено дека и кубанската државјанка на женската одбојкарска екипа на Фенербахче Мелисса Тересса примила турско државјанство и дека отсега ќе игра за турската одбојкарска репрезентација.

 Слични вести