Претседателот Ердоган го прими министерот за надворешни работи на Кувајт

На приемот во претседателскиот комплекс присуствуваше и министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу

1617697
Претседателот Ердоган го прими министерот за надворешни работи на Кувајт

 

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган го прими министерот за надворешни работи на Кувајт и државен министер за кабинетски работи Шеик доктор Ахмед Насир Ел - Мухамед ел-Сабах, кој се наоѓа во Анкара.

На приемот во претседателскиот комплекс кој беше затворен за медиумите присуствуваше и министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу.Слични вести