Ердоган оствари телефонски разговор со Путин

На средбата беа разгледани можностите за подобрување на односите меѓу Турција и Русија како и регионалните случувања

1618294
Ердоган оствари телефонски разговор со Путин

 

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган оствари телефонски разговор со рускиот претседател Владимир Путин.

Во соопштението кое беше објавено од Дирекцијата за комуникации при претседателството  беше истакнато дека на средбата беа разгледани можностите за подобрување на односите меѓу Турција и Русија како и регионалните случувања.Слични вести