Чавушоглу разговараше телефонски со својот српски колега Селаковиќ

Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу разговараше телефонски со својот српски колега Никола Селаковиќ

1616195
Чавушоглу разговараше телефонски со својот српски колега Селаковиќ

Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу оствари телефонски разговор со својот српски колега, министерот за надворешни работи Никола Селаковиќ.

Според добиени информации од дипломатски извори, Чавушоглу и Селаковиќ разговараа за билатерални и регионални прашања.

Двајцата министри за надворешни работи, Мевлут Чавушпоглу и Никола Селаковиќ разговараа и за посетата на Чавушоглу на Србија. 

 Слични вести