Чавушоглу го прими грчкиот амбасадор во Анкара Диамесис

Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу денеска го прими амбасадорот на Грција во Анкара Мајкл-Христос Диамесис

1616754
Чавушоглу го прими грчкиот амбасадор во Анкара Диамесис

Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу, денеска го прими амбасадорот на Грција во Анкара Мајкл-Христос Диамесис.

Министерот Чавушоглу, остварената средба во Министерството за надворешни работи ја соопшти со споделена порака преку својот профил на социјалната мрежа Твитер.

Чавушоглу го напиша следното: „Пред посетата на грчкиот министер за надворешни работи Никос Дендиас наредната недела, го примивме амбасадорот во Анкара Мајкл-Христос Диамесис.“

Да потсетиме дека грчкиот министер за надворешни работи Никос Дендиас идната недела на 14 април се очекува да допатува во посета на Турција.

 Слични вести