Претседателот Ердоган оствари видео-конференциска средба со Урсула фон дер Лејен и Шарл Мишел

Средбата на која претседателот Ердоган учествуваше од дворецот Вахдеттин во Ченгелќој во Истанбул траеше приближно 45 минути

1604798
Претседателот Ердоган оствари видео-конференциска средба со Урсула фон дер Лејен и Шарл Мишел

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган оствари видео-конференциска средба со претседателката на Европската комисија (ЕК) Урсула фон дер Лејен и претседателот на Европскиот совет (ЕС) Шарл Мишел.

Средбата на која претседателот Ердоган учествуваше од дворецот Вахдеттин во Ченгелќој во Истанбул траеше приближно 45 минути.

На средбата присуствуваа и министерот за надворшени работи Мевлут Чавушоглу, шефот на одделот за комуникации во претседателството Фахреттин Алтун и портпаролот во претседателството Ибрахим Калин.

 Слични вести