Претседателот Ердоган го пречека претседателот на Претседателството на БиХ Додик со официјална церемонија

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган го пречека претседателот на Претседателството на Босна и Херцеговина Милорад Додик во претседателската палата „Куллијето“ во Бештепе, во Анкара, со официјална церемонија

1602502
Претседателот Ердоган го пречека претседателот на Претседателството на БиХ Додик со официјална церемонија
Cumhurbaşkanı Erdoğan Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Milorad Dodik2.jpg
Cumhurbaşkanı Erdoğan Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Milorad Dodik3.jpg
20210316_2_47362444_63425871.jpg
20210316_2_47362444_63425874.jpg
20210316_2_47362444_63425876.jpg

Претседателот на Претседателството на Босна и Херцеговина Милорад Додик допатува во посета на Турција.

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган го пречека претседателот на Претседателството на Босна и Херцеговина Милорад Додик во претседателската палата „Куллијето“ во Бештепе, во Анкара со официјална церемонија.

На церемонијата присуствуваа и потпретседателот Фуат Октај, министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу, министерот за транспорт и инфраструктура Адил Караисмаилоглу, шефот на одделот за комуникации Фахреттин Алтун и портпаролот на претседателството Ибрахим Калин.

Претседателот Ердоган и претседателот на Претседателството на Босна и Херцеговина Милорад Додик по средбата лице в лице и меѓуделегациските разговори ќе одржат заедничка прес-конференција.Слични вести