Министерот за надворешни работи Чавушоглу во Доха се состана со својот руски колега Лавров

Според добиени информации од дипломатски извори, двајцата шефови на дипломатии Мевлут Чавушоглу и Сергеј Лавров остварија средба во главниот град на Катар, Доха, којашто траеше приближно половина час.

1598949
Министерот за надворешни работи Чавушоглу во Доха се состана со својот руски колега Лавров

Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу се состана со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

Според добиени информации од дипломатски извори, двајцата шефови на дипломатии остварија средба во главниот град на Катар, Доха, којашто траеше приближно половина час.

Мевлут Чавушоглу и Сергеј Лавров на средбата разговараа за прашањето со Сирија и трилатералниот состанок на министрите за надворешни работи на Турција, Катар и Русија што ќе се одржи денеска во Доха.Слични вести