Чавушолгу оствари средба со Маланжи

Ние понатаму ќе ја развиваме нашата соработка во сите области, вклучително и односите во економијата, образованието и нашите министерства

1593919
Чавушолгу оствари средба со Маланжи

 

Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу оствари средба со министерот за надворешни работи на Замбија, Жозеф Маланжи.

Според дипломатски извори, Чавушоглу со Маланжи се сретна во главниот град Анкара.

Чавушоглу во објавата на својот профил на Твитер изјави дека имале плодна средба со неговиот колега потенцирајќи:

„Ние понатаму ќе ја развиваме нашата соработка во сите области, вклучително и односите во економијата, образованието и нашите министерства“.Слични вести