Од претседателот Ердоган до грчкиот премиер Мицотакис: Да си ја знаеш границата..!

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган го достави следното предупредување до грчкиот премиер Киријакос Мицотакис: „Да си ја знаеш границата..!“

1580890
Од претседателот Ердоган до грчкиот премиер Мицотакис: Да си ја знаеш границата..!

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган и претседател на владејачката Партија за правда и развој АКП (АК Партијата) говореше пред Пратеничката група на својата партија во Големото Народно Собрание на Турција (ТБММ).

Претседателот Ердоган го достави следното предупредување до грчкиот премиер Киријакос Мицотакис: „Да си ја знаеш границата..!“Слични вести