Претседателот Ердоган го прими министерот за надворешни работи на ТРСК Тахсин Ертугрулоглу

Приемот се одржа во претседателската палата „Куллијето“ во Бештепе, во Анкара и беше затворен за медиумите

1561694
Претседателот Ердоган го прими министерот за надворешни работи на ТРСК Тахсин Ертугрулоглу

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган синоќа го прими министерот за надворешни работи Турската Република Северен Кипар (ТРСК) Тахсин Ертугрулоглу кој допатува на разговори во Турција.

Приемот се одржа во претседателската палата „Куллијето“ во Бештепе, во Анкара и беше затворен за медиумите.Слични вести