Чавушоглу на 29 декември ќе се состане со својот руски колега Лавров

Според добиени информации од дипломатски извори, министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу ќе се состане со својот руски колега Лавров на 29 декември во рускиот проморски град Сочи

1551392
Чавушоглу на 29 декември ќе се состане со својот руски колега Лавров

Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу на 29 декември ќе се состане со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

Според добиени информации од дипломатски извори, министерот Чавушоглу ќе се состане со својот руски колега Лавров на 29 декември во рускиот проморски град Сочи.

Страните, на средбата ќе направат проценка на актуелни билатерални и регионални прашања.Слични вести