Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу разговораше телефонски со Жозеп Борел

Според добиени информации од дипломатски извори телефонскиот разговор е остварен за следење на остварените средби помеѓу претседателот Реџеп Тајјип Ердоган и германската канцеларка Ангела Меркел

1549511
Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу разговораше телефонски со Жозеп Борел

Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу оствари телефонски разговор со високиот претставник на Европската унија за надворешни работи и безбедносна политика Жозеп Борел.

Според добиени информации од дипломатски извори, министерот Чавушоглу оствари телефонски разговор со Жозеп Борел.

Исти извори истакнуваат дека телефонскиот разговор е остварен за следење на остварените средби помеѓу претседателот Реџеп Тајјип Ердоган и германската канцеларка Ангела Меркел.Слични вести