Ердоган оствари телефонски разговор со алжирскиот претседател Тебун

Двајцата лидери ги разгледаа можностите за подобрување на односите меѓу Турција-Алжир како и регионалните прашања

1549102
Ердоган оствари телефонски разговор со алжирскиот претседател Тебун

 

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган оствари телефонски разговор со алжирскиот претседател Абдулмеџид Тебун.

Според соопштението на Дирекцијата за комуникации при претседателството, на средбата на двајцата лидери беа разгледани можностите за подобрување на односите меѓу Турција-Алжир како и регионалните прашања.

Претседателот Ердоган на претседателот на Алжир Тебун, му ги пренесе своите желби за што поскоро и целосно закрепнување кој се лекуваше од новиот вид на коронавирус (Ковид-19).Слични вести