Ердоган сподели објава од посетата на Ал Сани

Со Ал Сани остваривме продуктивни средби и потпишавме низа договори

1535228
Ердоган сподели објава од посетата на Ал Сани

 

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган рече:

„Ние ќе продолжиме да ја зајакнуваме нашата солидарност со братскиот народ на Катар во сите полиња, со кого сме неразделни со силни врски на наклонетост “.

Претседателот Ердоган во објавата што ја сподели на својот профил на Твитер истакна дека со емирот на Катар, шеикот Тамим бин Хамад Ал Сани кој во рамките на 6-от состанок на Високиот стратешки комитет меѓу Турција и Катар допатува во Турција во придружба на голема делегација, оствариле продуктивни средби и потпишале низа договори.

„Ние ќе продолжиме да ја зајакнуваме нашата солидарност со братскиот народ на Катар во сите полиња, со кого сме неразделни со силни врски на наклонетост“.Слични вести