Мајк Помпео во Турција

Помпео кој од аеродромот се одвои под засилени безбедносни мерки беше придружуван од страна на конвој.

1528834
Мајк Помпео во Турција

 

Американскиот државен секретар за надворешни работи Мајк Помпео допатува во посета на Турција.

Авионот на Мајк Помпео синоќа слета на аеродромот во Истанбул.

Помпео кој од аеродромот се одвои под засилени безбедносни мерки беше придружуван од страна на конвој.Слични вести