ЈТБ им честиташе на Турците кои им помогнаа на повредените полицајци во синожешниот напад

Во синоќешниот терористички напад во Виена загинаа 3, а 15 лица беа повредени

1521125
ЈТБ им честиташе на Турците кои им помогнаа на повредените полицајци во синожешниот напад

Управата за Турците во странство и роднински заедници (ЈТБ) им честиташе на Турците кои им помогнаа на повредените полицајци во синоќешниот терористички напад во Виена.

Во објавата на ЈТБ на Твитер беше упатена следната порака:

"На семејствата на загинатите во терористичкиот напад во Виена им изразуваме сочувство, а на повредените брзо закрепнување. Од се срце им честитаме на турските херои кои им помогнаа на повредените полицајци. Турција е покрај австрискиот народ во овие тешки денови“.

Во синоќешниот терористички напад во Виена загинаа 3, а 15 лица беа повредени.Слични вести