Ердоган и Путин разменија мислења во врска со случувањата во Идлиб и Карабах

Чавушоглу истакна дека истите прашања биле на масата и на средбата со неговиот руски колега Сергеј Лавров.

1517596
Ердоган и Путин разменија мислења во врска со случувањата во Идлиб и Карабах

 

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган оствари телефонски разговор со рускиот претседател Владимир Путин.

Деталите во врска со телефонскиот разговор ги објави Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу.

Министерот Чавушоглу рече дека главна тема на разговорот на двајцата лидери беа нападите на Идлиб и прашањето Нагорно Карабах.

Чавушоглу истакна дека истите прашања биле на масата и на средбата со неговиот руски колега Сергеј Лавров.Слични вести