Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган: Изјавата на Макрон во врска со исламот е провокација

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган истакна дека изјавата на францускиот претседател Емануел Макрон во врска со исламот претставува провокација

1503927
Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган: Изјавата на Макрон во врска со исламот е провокација

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган говори на „Програмата Недела на џамиите и верските службеници“ во Конгресниот и културен центар „Миллет“ во Претседателската палата, во Бештепе, во Анкара.

Претседателот Ердоган истакна дека изјавата на францускиот претседател Емануел Макрон во врска со исламот претставува провокација.

 Слични вести