Чавушоглу разговараше телефонски со Лавров за ерменските напади врз Азербејџан

Двајцата шефови на дипломатии Чавушоглу и Лавров разговараа за нападите на Ерменија врз Азербејџан коишто беа започнати утрово

1498009
Чавушоглу разговараше телефонски со Лавров за ерменските напади врз Азербејџан

Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу оствари телефонски разговор со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

Според објавеното соопштение од Министерството за надворешни работи, како што се дознава во телефонскиот разговор помеѓу двајцата шефови на дипломатии беше разговарано за нападите на Ерменија врз Азербејџан коишто беа започнати утрово.Слични вести