Претседателот Ердоган во Истанбул се состана со српскиот претседател Вучиќ

Средбата се одржа во дворецот Вахдеттин во Истанбул и беше затворена за медиумите

1497475
Претседателот Ердоган во Истанбул се состана со српскиот претседател Вучиќ

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган се состана со претседателот на Србија Александар Вучиќ. 

Средбата се одржа во дворецот Вахдеттин во Истанбул и беше затворена за медиумите. Слични вести