Ердоган оствари телефонски разговор со Конте

На средбата беа разгледани односите меѓу Турција и Италија и регионалните прашања

1491515
Ердоган оствари телефонски разговор со Конте

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган оствари телефонски разговор со италијанскиот премиер Џузепе Конте.

На средбата Ердоган-Конте беа разгледани односите меѓу Турција и Италија и регионалните прашања.Слични вести