Чавушоглу разговараше телефонски со Столтенберг за Источниот Медитеран и најновите случувања

Според добиени информации од дипломатски извори, во телефонскиот разговор беа разгледани прашањето со Источниот Медитеран и најновите случувања

1485348
Чавушоглу разговараше телефонски со Столтенберг за Источниот Медитеран и најновите случувања

Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу оствари телефонски разговор со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг.

Според добиени информации од дипломатски извори, во телефонскиот разговор помеѓу Чавушоглу и Столтенберг беа разгледани прашањето со Источниот Медитеран и најновите случувања.Слични вести