Претседателот Ердоган го прими алжирскиот министер за надворешни работи Букадум

Претседателот Ердоган го прими во претседателската палата „Куллијето“ во Бештепе во Анкара алжирскиот министер за надворешни работи Сабри Букадум

1482984
Претседателот Ердоган го прими алжирскиот министер за надворешни работи Букадум

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган го прими алжирскиот министер за надворешни работи Сабри Букадум кој престојува во посета на Турција. 

Приемот се одржа во претседателската палата „Куллијето“ во Бештепе во Анкара и беше затворен за медиумите. 

На приемот присуствуваше и министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу.Слични вести