Чавушоглу оствари телефонски разговор со Борел

Главна тема на телегонскиот разговор меѓу Чавушоглу и Борел беа случувањата во Источниот Медитеран

1481794
Чавушоглу оствари телефонски разговор со Борел

Министерот за надворешни работи Мевљут Чавушоглу оствари телефонски разговор со европскиот комесар за заедничка надворешна безбедносна политика и безбедносни прашања и потпретседател на Европскиот совет Жозеп Борел Фонтелес.

Според дипломатски извори, главна тема на телефонскиот разговор меѓу министерот Чавушоглу и европскиот комесар Борел беа случувањата во Источниот Медитеран.Слични вести