Претседателот Ердоган разговараше телефонски со венецуелскиот претседател Мадуро

Во телефонскиот разговор беа разгледани чекорите коишто ќе ги зајакнат односите и ќе ја зголемат соработката помеѓу Турција и Венецуела

1473317
Претседателот Ердоган разговараше телефонски со венецуелскиот претседател Мадуро

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган оствари телефонски разговор со претседателот на Венецуела Николас Мадуро. 

Според објавеното соопштение од одделот за комуникации на претседателството, во телефонскиот разговор беа разгледани чекорите коишто ќе ги зајакнат односите и ќе ја зголемат соработката помеѓу Турција и Венецуела, а беше направена проценка и на регионални случувања. Слични вести