Сочувство од Чавушоглу за загинатите во авионската несреќа во Индија

Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу го изрази своето сочувство за загинатите во авионската несреќа во Индија

1469186
Сочувство од Чавушоглу за загинатите во авионската несреќа во Индија

Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу во споделената објава на својот профил на социјалната мрежа Твитер го изрази своето сочувство оо врска со авионската несреќа во Индија.

Чавушоглу во својата објава напиша: "Го изразувам моето сочувство до блиските на загинатите во авионската несреќа во провинцијата Керала во Индија и до индискиот народ, на ранетите им посакувам побрзо оздравување."Слични вести