Претседателот Ердоган се врати од посетата на Доха

Тричасовната средба којашто се одржа во Бисерната палата во Доха беше затворена за печатот

1448068
Претседателот Ердоган се врати од посетата на Доха

Претседателот Реџеп Tајип Ердоган во рамките на еднодневната посета на Kатар оствари средба со Емирот на Катар, Шеик Темим Бин Хамед Ал Сани.

Тричасовната средба којашто се одржа во Бисерната палата во Доха беше затворена за печатот.

По средбата и работниот ручек, претседателот Ердоган заедно со делегацијата во негова придружба се вратија во земјата.Слични вести