Претседателот Ердоган оствари телефонски разговор со украинскиот колега Зеленски

Двајцата лидери на разговорот разменија мислења во врска со билатералните односи, регионалните прашања

1442632
Претседателот Ердоган оствари телефонски разговор со украинскиот колега Зеленски

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган оствари телефонски разговор со украинскиот колега Владимир Зеленски.

Во соопштението кое беше објавено од срана на Дирекцијата за комуникации при претседателството беше истакнато дека двајцата лидери на разговорот разменија мислења во врска со билатералните односи, регионалните прашања и можностите за сорабботка во борбата против новиот тип на коронавирусот (Ковид-19).Слични вести