Претседателот Ердоган разговараше преку видеконференција со германската канцеларка Меркел

На средбата беше разговарано за регионални прашања на чело со Источниот Медитеран и Либија, борбата против новиот тип на коронавирус (Ковид-19), чекорите коишто би можеле да се фрлат по периодот на пандемијата и билатералните односи помеѓу двете земји

1437381
Претседателот Ердоган разговараше преку видеконференција со германската канцеларка Меркел

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган синоќа одржа средба преку видеоконференција со германската канцеларка Ангела Меркел.

На средбата, Ердоган и Меркел, разговараа за регионални прашања на чело со Источниот Медитеран и Либија, борбата против новиот тип на коронавирус (Ковид-19), чекорите коишто би можеле да се фрлат по периодот на глобалната епидемија и билатералните односи помеѓу двете земји.Слични вести