Двајца руски министри, Лавров и Шојгу, утре ќе допатуваат на разговори во Турција

Руските министри за надворешни работи и одбрана, Сергеј Лавров и Сергеј Шојгу утре ќе допатуваат на разговори во Истанбул посветени на прашањето со Либија

1435342
Двајца руски министри, Лавров и Шојгу, утре ќе допатуваат на разговори во Турција

Двајца руски министри, министерот за надворешни работи Сергеј Лавров и министерот за одбрана Сергеј Шојгу утре ќе допатуваат во посета на Турција.

Лавров и Шојгу, утре во Истанбул ќе учествуваат на состанокот за Либија што ќе се одржи на министерско ниво.

Двајцата руски министри Сергеј Лавров и Сергеј Шојгу ќе се состанат со министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу и министерот за национална одбрана Хулуси Акар.Слични вести