Чавушоглу и Столтенберг разговараа за случувањата во Либија и безбедносни прашања

Според добиени информации од дипломатски извори, во телефонскиот разговор помеѓу Чавушоглу и Столтенберг беа разгледани случувањата во Либија и безбедносни прашања

1433565
Чавушоглу и Столтенберг разговараа за случувањата во Либија и безбедносни прашања

Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу оствари телефонски разговор со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг.

Според добиени информации од дипломатски извори, во телефонскиот разговор помеѓу Чавушоглу и Столтенберг беа разгледани случувањата во Либија и безбедносни прашања.

 Слични вести