Ердоган разговараше телефонски со својот узбечки колега Мирзијоев

Во телефонскиот разговор двајцата лидери си го честитаа Рамазан Бајрам, а воедно беа разгледани и прашања посветени на односите помеѓу Турција и Узбекистан, соработката во борбата против новиот тип коронавирус (Ковид-19) и регионални случувања

1422607
Ердоган разговараше телефонски со својот узбечки колега Мирзијоев

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган оствари телефонски разговор со претседателот на Узбекистан Шавкат Мирзијоев.

Според објавеното соопштение од одделот за комуникации во претседателскиот кабинет, во телефонскиот разговор двајцата лидери си го честитаа Рамазан Бајрам, а воедно беа разгледани и прашања посветени на односите помеѓу Турција и Узбекистан, соработката во борбата против новиот тип коронавирус (Ковид-19) и регионални случувања.Слични вести