Ердоган оствари телефонски разговор со Берхам Салих

Двајцата лидери разменија мислења во врска со билатералните односи, регионалните случувања и соработката во борбата против новиот тип на коронавирусот (Ковид-19)

1422255
Ердоган оствари телефонски разговор со Берхам Салих

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган оствари телефонски разговор со ирачкиот премиер Берхам Салих.

Во писменото соопштение кое беше објавено во врска со средбата беше истакнато дека двајцата лидери разменија мислења во врска со билатералните односи, регионалните случувања и соработката во борбата против новиот тип на коронавирусот (Ковид-19).Слични вести