Ердоган оствари телефонски разговор со Ал Сани

Двајцата лидери разменија мислења во врска со билатералните односи, регионалните случувања и соработката во борбата против новиот тип на коронавирусот (Ковид-19)

1422250
Ердоган оствари телефонски разговор со Ал Сани

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган оствари телефонски разговор со Емирот на Катар Шеик Темим Бин Хамед Ал Сани.

Во писменото соопштение кое беше објавено во врска со средбата беше истакнато дека двајцата лидери разменија мислења во врска со билатералните односи, регионалните случувања и соработката во борбата против новиот тип на коронавирусот (Ковид-19).Слични вести