Чавушоглу и Борел разговараа за Блискиот исток и односите меѓу Турција и ЕУ

Чавушоглу и Борел разговараа телефонски за стопирањето на израелскиот зулум и плановите за окупација на палестинските територии и за односите меѓу Турција и Европската унија (ЕУ)

1422527
Чавушоглу и Борел разговараа за Блискиот исток и односите меѓу Турција и ЕУ

Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу оствари телефонски разговор со високиот претставник на Европската унија (ЕУ) за надворешни работи и безбедносна политика Жозеп Борел.

Според добиени информации од дипломатски извори, Чавушоглу и Борел разговараа за стопирањето на израелскиот зулум и плановите за окупација на палестинските територии и за односите меѓу Турција и Европската унија (ЕУ).

 Слични вести