Ердоган и Путин разговараа за соработката во борбата против Ковид-19

Ердоган и Путин остварија телефонски разговор посветен на можностите за соработка во борбата против Ковид-19 и чекорите коишто ќе бидат фрлени во периодот по епидемијата, а се осврнаа и на регионални прашања на чело со Сирија и на билатералните односи

1419473
Ердоган и Путин разговараа за соработката во борбата против Ковид-19

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган оствари телефонски разговор со рускиот претседател Владимир Путин посветен на новиот тип коронавирус (Ковид-19).

Претседателот Ердоган денеска разговараше телефонски со својот руски колега.

Двајцата лидери во разговорот, освен за можностите за соработка во борбата против новиот тип коронавирус (Ковид-19) и чекорите коишто ќе бидат фрлени во периодот по епидемијата, се осврнаа и на регионални прашања на чело со Сирија и на билатералните односи.Слични вести