Чавушоглу разговараше телефонски со својот руски колега Лавров

Двајцата шефови на дипломатии, Мевлут Чавушоглу и Сергеј Лавров разговараа за состојбата со епидемијата на новиот тип коронавирус Ковид-19) и регионални случувања

1406810
Чавушоглу разговараше телефонски со својот руски колега Лавров

Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу оствари телефонски разговор со својот руски колега Сергеј Лавров.

Според добиени информации од дипломатски извори, во телефонскиот разговор помеѓу министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу  и неговиот руски колега Сергеј Лавров беа разгледани состојбата со епидемијата на новиот тип коронавирус (Ковид-19) и регионални случувања.Слични вести