Ердоган оствари телефонски разговор со Рохани

Ердоган и Рохани разговараа за соработката против Ковид-19, билатералните односи и регионалните случувања

1403623
Ердоган оствари телефонски разговор со Рохани

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган оствари телефонски разговор со иранскиот претседател Хасан Рохани.

Според соопштението кое беше објавено од страна на Дирекцијата за комуникации при претседателството, Ердоган и Рохани разговараа за соработката против Ковид-19, билатералните односи и регионалните случувања.Слични вести